Wilki z klanu Potępienia uważa się za wyprane z uczuć monstra. Nie można powiedzieć, że uważny obserwator z zewnątrz ma błędne odczucia. Dla innych istot Potępieni są zimni, okrutni, bezlitośni... Tacy właśnie są, ale nie przekreśla to tego, że nie są zdolni do odczuwania. Potrafią kochać, tak samo jak inni, potrafią się śmiać, płakać, jednak dobrze wiedzą, że okazywanie uczuć jest zgubne i nie sprzyja potędze, którą oni się otaczają. Odznaczają się wyjątkowym sprytem, są zdolni do podstępnych zagrywek i zawsze na pierwszym miejscu stawiają swój klan i jego przywódcę. Są to również osobniki dumne - czasem nawet wyniosłe i bezsprzecznie przekonane o własnej wyższości nad innymi.
Wśród nich znajdują się Upiory i Wampiry - wilki, które zostały skazane na wieczne potępienie. Jedni nazywają to klątwą, inni zaś darem od bogów. Niezależnie jednak od opinii - to waleczna świta i zarazem główna siła bojowa klanu.
Wilki z Klanu Potępienia powinny cechować odwaga, przebiegłość, lotność umysłu, chłodna kalkulacja i ocena sytuacji oraz bezwzględne posłuszeństwo wobec przywódcy. Powinny wspierać się wzajemnie nie tylko dobrą radą, ale i słowem krytyki, kiedy ktoś z nich zacznie naruszać zasady. Zasady, prawa i regulaminy rządzą tym klanem. Bezwzględna, nieograniczona władza przywódcy sprawia, że w klanie panuje ład i porządek. Prócz tradycyjnego podziału hierarchicznego w klanie obowiązują również przydomki. Są one swoistym odzwierciedleniem zasług danego wilka, wskazują na jego wartość, a niekiedy nawet decydują o hierarchii.
Tortury fizyczne nie są ich domeną, uważają te metody traktowania więźniów za barbarzyńskie i przestarzałe. Potrafią zrobić użytek z kłów i pazurów zwykle jednak demonstrują swoją siłę, ukazując nad więźniem przewagę psychiczną.

Społeczność Wilków

Obecnie w wilczej krainie istnieje pięć klanów: Natury, Ognia, Księżyca, Cienia, Potępienia. Każdy z nich ma unikatowy charakter, historię, tradycje i zasady.
Są jednak i takie wilki, które nigdzie nie widząc swego miejsca zostają samotnikami.