Przedstawiciele Klanu Księżyca stanowią neutralną bramę pomiędzy dobrem i złem tej Krainy, są to wilki stworzone na podobieństwo Księżyca, których głównymi cechami są - inteligencja, ambicja, tajemniczość, nieufność, rozwaga, honor, nieustępliwość i waleczność. Wataha ta składa się z różnych charakterów i temperamentów, nieraz tak odległych, iż wydaje się, że pogodzenie ich ze sobą jest zwyczajnie niemożliwe. Zawsze jednak łączy ich ciążące nań piętno i błogosławieństwo Księżyca, bowiem Księżycowy wilk ma, zupełnie jak Ithil, dwa oblicza - swoją ciemną i jasną stronę.
To, którą ze swoich twarzy zechce ujawnić zależy od niego samego i od sytuacji w której się znajduje. Większość Księżycowych to świetni aktorzy, lub elastyczni dyplomaci, którzy każdą sytuację będą umieli obrócić na swoją korzyść i z każdej opresji wyjdą obronną łapą niekoniecznie uciekając się do bezpośredniej przemocy. Taki zestaw cech wymusza na nich dwoistość Klanu, która ujawnia się chociażby w kwestii wierzeń, ponieważ dwie, największe kolumny wiary KK to Magia i Nauka.
Księżycowe wilki interes Klanu zawsze przedkładają ponad własne sympatie i antypatie, dotyczy to także spraw wewnątrz klanowych. Aby wspomagać tę zasadę w KK panuje silna hierarchia, ponieważ w gronie tak różnorodnych, skomplikowanych charakterów tylko twardy filar władzy będzie w stanie utrzymać ich w ryzach. Jednakże istnieje jednostka specjalna, której Dowódcy władzą niemal dorównują tej Alfowskiej - są to Wilkołaki, elitarna grupa najbardziej wyróżnionych i jednocześnie najciężej dotkniętych przez samego Ithila. Są dumą i przekleństwem tego Klanu, za dnia zasłużeni wojownicy i gloryfikowani filozofowie, lecz podczas każdej pełni zamieniają się w nieobliczalne bestie w towarzystwie których nikt obcy nie może czuć się bezpieczny.

Społeczność Wilków

Obecnie w wilczej krainie istnieje pięć klanów: Natury, Ognia, Księżyca, Cienia, Potępienia. Każdy z nich ma unikatowy charakter, historię, tradycje i zasady.
Są jednak i takie wilki, które nigdzie nie widząc swego miejsca zostają samotnikami.