Wilki te żyją wśród górskich, ośnieżonych szczytów, dlatego też mają puszystą, grubą sierść, która stanowi idealną ochronę przed mrozem. Wśród przedstawicieli klanu dominują błękitne oczy i szare odcienie sierści, choć oczywiście zdarzają się też osobniki nie spełniające tych kryteriów.
Mieszkają w górskich jaskiniach, zazwyczaj znajdujących się nieopodal potoków lub strumieni. Uwielbiają ryzyko, bez którego jak twierdzą nie ma zabawy. Te wilki to wolne duchy nie dające się okiełznać. Częste, długie wędrówki to dla nich codzienny rytuał, bez którego nie mogłyby normalnie funkcjonować. Prawdziwą mękę stanowi dla nich nicnierobienie. Nie odczuwają tak silnych więzi rodzinnych, jak wilki z Klanu Lasu i są o wiele bardziej konfliktowe.

O stronie. Niniejsza strona jest częścią wilczego RPG prowadzonego w formie PBF. Zasady i reguły obowiązujące na tym forum zostały stworzone przez administratorów w oparciu o pomysły własne i sugestie użytkowników, a więc stanowią własność intelektualną Naszej społeczności. Plagiatowanie ich, kopiowanie, rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody administratorów tego forum jest naruszeniem prawa w świetle ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku.