Wilk z Klanu Lasu to ożywiony obraz eleganckiego drapieżnika. Członkowie tej watahy mają bystre umysły i polegają na podarowanej im przez Naturę zwierzęcej intuicji, aby skutecznie polować i wprowadzać w życie strategie stadnych łowów na jakąkolwiek zwierzynę. Ich silne i zahartowane przez dzicz ciała pozwalają im powalić zarówno ofiarę, jak i intruzów przekraczających granice ziem leśnych. Trzeba bowiem pamiętać, że jeśli chodzi o łowiska i terytorium, wilki z tego Klanu są bardzo zaborcze i bronią swojego z poświęceniem. Watahę wiążą silne więzi rodzinne, a jej członkowie doceniają role, jakie w stadzie odgrywają wilki - niezależnie, czy osobnik zajmuje stanowisko alfy, czy zwykłego wilka. Wierzą, iż samotny wilk, to martwy wilk. Żyją w zgodzie z Naturą, więź ta jest niemal metafizyczna, tożsama z religią watahy. Leśni nie uznają polowań dla rozrywki i zysku oraz bezsensownego niszczenia roślin, wiedzą, że ich status mięsożercy jest konieczny dla istnienia ekosystemu, wykonują więc to zadanie z największą dbałością. Dopuszczają przemoc jedynie w obronie własnej, zabicie innego stworzenia jedynie, by zaspokoić głód bądź zerwanie rośliny jedynie, gdy jej właściwości są konieczne do ratowana członka watahy. Klan ten nie wszczyna konfliktów jako pierwszy, dlatego większość mieszkańców Krainy uznaje ich za łagodnych. Stado odsuwa się od wszelkich wojen targających ten świat, jak i od innych, typowo ludzkich "wynalazków" - cenią sobie naturalne zachowanie i umiłowanie do puszczy. Niektórzy leśni mimo wojny, w którą Klan Lasu chcąc nie chcąc jest wplątany, nie pomagają innym klanom, skupiając się tylko na swej watasze, jednakże znajdą się osobniki, które nie są obojętne wobec każdego istnienia.
Klan Lasu czuje, iż ma misję uświadomienia wilków, jak bardzo oddaliły się od swoich korzeni i namówienia ich do powrotu na właściwe miejsce w świecie przyrody, jednak nie wszyscy leśni są do tego skorzy.

O stronie. Niniejsza strona jest częścią wilczego RPG prowadzonego w formie PBF. Zasady i reguły obowiązujące na tym forum zostały stworzone przez administratorów w oparciu o pomysły własne i sugestie użytkowników, a więc stanowią własność intelektualną Naszej społeczności. Plagiatowanie ich, kopiowanie, rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody administratorów tego forum jest naruszeniem prawa w świetle ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku.